Szkoła integracyjna – zalety

szkoła integracyjna

Szkoła integracyjna została stworzona przede wszystkim z myślą zarówno o dzieciach całkowicie zdrowych jak i tych z zaburzeniami intelektualnymi. Jej istotą jest głównie oswajanie się z chorobą i przezwyciężanie barier komunikacyjnych.

Dla obu grup dzieci uczęszczanie do tego rodzaju placówki ma wiele zalet. Przede wszystkim szkoła integracyjna w Warszawie proponuje zawsze mniej liczebne klasy. Dzięki temu każdy uczeń ma szansę na indywidualne kształcenie i rozwijanie swoich umiejętności, zgodnie z własnymi możliwościami i potrzebami. Co więcej, dzieci, które nie rozwijają się prawidłowo przez na przykład autyzm mogą liczyć na fachową opiekę i rehabilitację ze strony wykwalifikowanej specjalnie pod tym kątem kadry. Ponadto dla nich już sama komunikacja z dziećmi zdrowymi jest swoistą terapią, bo uczy poruszania się w codziennym, powszechnym otoczeniu.

[AdSense-B]

Szkoły z klasami integracyjnymi to także szereg korzyści dla dzieci całkiem zdrowych. To tutaj pobudzana jest w nich empatia, uczą się jak pomagać innym i dostrzegają, że życie nie zawsze jest „kolorowe”.

Jeśli chcemy, by nasze dziecko było wrażliwe, umiało żyć zgodnie z najważniejszymi wartościami społecznymi to bez wątpienia szkoła integracyjna jest idealnym rozwiązaniem. Co więcej, dla uczniów z zaburzeniami rozwojowymi jest nierzadko jedyną szansą na skuteczną rehabilitacją bowiem terapia odbywa się tu każdego dnia przy jednoczesnym realizowaniu podstawowego programu edukacyjnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.