Szkoła integracyjna – zalety

szkoła integracyjna

Szkoła integracyjna została stworzona przede wszystkim z myślą zarówno o dzieciach całkowicie zdrowych jak i tych z zaburzeniami intelektualnymi. Jej istotą jest głównie oswajanie się z chorobą i przezwyciężanie barier komunikacyjnych.

Dla obu grup dzieci uczęszczanie do tego rodzaju placówki ma wiele zalet. Przede wszystkim szkoła integracyjna w Warszawie proponuje zawsze mniej liczebne klasy. Dzięki temu każdy uczeń ma szansę na indywidualne kształcenie i rozwijanie swoich umiejętności, zgodnie z własnymi możliwościami i potrzebami. Co więcej, dzieci, które nie rozwijają się prawidłowo przez na przykład autyzm mogą liczyć na fachową opiekę i rehabilitację ze strony wykwalifikowanej specjalnie pod tym kątem kadry. Ponadto dla nich już sama komunikacja z dziećmi zdrowymi jest swoistą terapią, bo uczy poruszania się w codziennym, powszechnym otoczeniu.

[AdSense-B]

Szkoły z klasami integracyjnymi to także szereg korzyści dla dzieci całkiem zdrowych. To tutaj pobudzana jest w nich empatia, uczą się jak pomagać innym i dostrzegają, że życie nie zawsze jest „kolorowe”.

Jeśli chcemy, by nasze dziecko było wrażliwe, umiało żyć zgodnie z najważniejszymi wartościami społecznymi to bez wątpienia szkoła integracyjna jest idealnym rozwiązaniem. Co więcej, dla uczniów z zaburzeniami rozwojowymi jest nierzadko jedyną szansą na skuteczną rehabilitacją bowiem terapia odbywa się tu każdego dnia przy jednoczesnym realizowaniu podstawowego programu edukacyjnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *