Samochód służbowy – element motywacji pracownika

samochód służbowy

Telefon, komputer, samochód służbowy, codzienna dieta, ubezpieczenie medyczne czy karta umożliwiająca korzystanie z pakietu obiektów takich jak siłownia czy basen to coraz częściej spotykane bonusy dla pracownika.

Te oferowane są przede wszystkim w dużych firmach i korporacjach a korzystać z nich mogą nie tylko szeregowi pracownicy co specjaliści zajmujący wyższe stanowiska.

O ile niektóre z otrzymywanych dodatków służą z całą pewnością do wykonywania zawodowych obowiązków to cały szereg innych wpływać będzie przede wszystkim na utrzymywanie wysokiego poziomu motywacji do pracy danego pracownika.

[AdSense-B]

Telefon czy komputer jest dzisiaj kwestią podstawową, podobnie zresztą bywa w przypadku samochodu służbowego – korzystają z niego przede wszystkim ci, których praca polega na częstych wyjazdach czy pracy w terenie. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy mogą z tej oferty korzystać – najpierw trzeba posiadać prawo jazdy a jeśli ktoś jest niewprawiony w prowadzenie auta warto skorzystać z jazd doszkalających w Warszawie czy innym mieście, by nie narażać siebie i firmy na straty.

Warto dodać, że sprawna jazda autem przydaje się szczególnie jeśli właściciel firmy pozwala nam korzystać z niego w celach prywatnych – musimy wiedzieć, że zarówno firma jak i my będziemy surowo rozliczani z uszkodzeń a tym bardziej wypadku spowodowanego samochodem prywatnym w godzinach wolnych od zawodowych obowiązków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.