Ferie zimowe w przedszkolu

Publiczne przedszkola w Polsce są z reguły zamknięte w czasie ferii zimowych. Czynne są jedynie wybrane placówki, do których mogą uczęszczać przedszkolaki. Nie jest to jednak komfortowa sytuacja, ponieważ dziecko może niechętnie przebywać w miejscu nieznanym, gdzie zajęcia prowadzone są przez zupełnie inną kadrę pedagogiczną. Co więcej, grupy w przedszkolach są bardzo często łączone a więc przebywają w nich dzieci z różnych placówek.

Nieco inaczej odbywa się do biorąc pod uwagę przedszkola prywatne. Przykładem może być przedszkole Bielany, które czynne jest zarówno w czasie wakacji jak i prowadzi ferie zimowe w przedszkolu. Przez dwa tygodnie, które ustawowe mają być wolne od zajęć, placówki te są otwarte i mogą do nich uczęszczać przedszkolaki, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na tak długi urlop ani nie znajdują dla nich innej opieki. Co więcej, czas ferii w przedszkolu jest wtedy nad wyraz atrakcyjny. Ulubione „ciocie” organizują szereg zabaw kreatywnych, by nieco zrekompensować przedszkolakom konieczność przebywania w placówce.

[AdSense-B]

W tym czasie odbywają się więc wycieczki, zapraszani są specjalni goście, organizowane są koncerty i teatrzyki a wszystko po to, by dzieci jeszcze lepiej mogły się rozwijać. Wszystko przebiega oczywiście w przyjaznej atmosferze a zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Bardzo często dzieci nie odczuwają nawet tego, że jest to jakiś specjalny okres, który mógłby być wolny od codziennego uczęszczania do przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *