Dlaczego wycieraczki hybrydowe cieszą się tak dużą popularnością?

To właśnie w okresie jesienno zimowym wycieraczki samochodowe zużywają się najbardziej. Wpływ na to ma oczywiście pogoda – częste opady śniegu, deszczu, szron czy spadające liście z drzew. Bez względu na ich jakość a warto pamiętać, by nie wybierać wycieraczek z niższych półek cenowych, należy je zmieniać średnio raz w roku. Wiadomym jest, że pióra wycieraczek się zużywają.

Producenci oferują nam rozmaite rodzaje wycieraczek. O ile do niedawna najczęściej wybieraliśmy te tradycyjne, z piórami i dodatkowym mechanizmem uciskowym, to dzisiaj największą popularnością cieszą się wycieraczki hybrydowe. To właśnie one zdobyły uznanie licznych producentów samochodów, którzy montują je już w opcji standardowej. Główną zaletą tychże wycieraczek jest fakt, iż mechanizm dociskowy jest tutaj zintegrowany z piórami a cały system tworzy optymalną całość. Hybrydy idealnie przywierają do szyby, wręcz dopasowują się do jej kształtu. Co więcej, ich jakość jest znacznie lepsza aniżeli wycieraczek standardowych. I chociaż kosztują nieco więcej to są stosowane już niemalże powszechnie.

Musisz wiedzieć, że możesz wymienić zamontowane w Twoim aucie wycieraczki tradycyjne na hybrydowe natomiast właściciele aut, w którym innowacyjny system stał się standardowym wyposażeniem pojazdu, nie maja już możliwości ich zmiany na te starszej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *